logo
R. E. Feist | Akce | Chat | Kniha hostů | Extra | Rozcestník | Stvořitel | Home | FÓRUM
 
Novinky
Partners:
 AP
u stareho elfa

 
 
 
Místo pro vaše ikonky:
 
 
 
 
,,Tak řekněte těm babičkám, aby šly tam dolů a zadržely ty černé jezdce.''
Jimmy, stříbrný trn

God

Raymond Elias Feist se narodil 1945 v Los Angeles v Kalifornii, nyní žije v San Diegu, zde studoval na University of California (1973-1977), absolvoval jakožto bakalář svobodných umění v oboru sdělovací technika.s vyznameníáním. Na vysoké škole začal hrát fantasy RPG počítačové hry (Wizardy), později hru na hrdiny, podobnou, ovšem "reálnější", Dungeons and Dragons, jejich Asterion se jmenoval Midkemie, na které se též podíleli Stephen Abrams a Jon Everson (firma Friday Night). Byl to komplexní, fungující svět se vším všudy. Vytvořili si jej pro zábavu, protože si zamilovali fantasy svět (středověk + kouzla + potvorky), se kterým se setkávali v počítačových knihách a historických i fantasy románech, hraní si v něm i samotné vytváření. S přáteli se scházeli čtvrteční, poté páteční noci. A tak měl svět, o který se snámi později podělil. Mimochodem, Mág se odehrává pět set let před jejich hrou, takže Ray vlastně píše historii k světu vytvořenému pátečními nocmi (Friday Nighters).

V mládí četl dobrodružné knihy, později historické romány (Ivanhoe, Hamlet, Tři Mušketýři, Dvě Věže). Ovlivněn byl nejenom tím, co četl, vyrůstal v době studené války, kdy američané stavěli bunkry kvůli SSSR a jejich jadernému arsenálu. Tuto atmosféru poté ve svých knihách ještě prohloubil. Pro své přátele psal nejprve krátké humorné povídky.

Pak si troufl na román, Pug and Thomas. Na doporučení jeho přátel jej zkusil publikovat, což se mu podařilo. A tak mu vyšel 1982 Mág - Pug and Thomas (název byl změněn), který předčil Rayova očekávání. Poté již jen vydával pokračování svých knih s různými vydavateli. Spolupracoval s mnoha lidmi, o nichž se zmiňuje v Poděkováních, např. Steve Abrams (kamarád), či Janny Wurts. Dnes jsou jeho knihy překládány do sedmnácti jazyků, knih mu vyšlo již více než dvacet miliónů. V sekci Knihy naleznete jeho poměrně obsáhlou bibliografii, z níž je poznat, že Ray je poměrně poduktivní autor, takže tvrzení, že dokáže napsat pět tisíc slov za den se dá uvěřit. Psát dokáže i za pro něj psychicky obtížného období, Slzu bohů psal v době, kdy se rozváděl. Při jeho dvanáctiletém manželstvím (s Kathlene Starbuck) se mu narodili James a Jessica.

Jinak měl především před jeho nástupem na vysokou školu rozmanitá zaměstnání: jakožto syn filmového producenta (Felix E. Feist) byl jeho začátek filmový - redaktor 20th Century Fox, poté podomní fotograf, prodejce ojetin, herní designér, stavitel, univerzitní asistent děkana, koordinátor zdravotního projektu.

Ve svém volném čase je Ray sběratelem dobrých vín, filmů, shromažďuje historii profesionálního fotbalu v USA.

Vozy sténaly pod těžkými náklady. Ozývalo se práskání bičů a skřípot kol, jak pomalu se vlekoucí voli táhli svá břemena po cestě dolů k pláži. Arutha, Fannon a Lyam jeli před vojáky ochraňujícími vozy na jejich cestě mezi hradem a pobřežím. Za vozy kráčel otrhaný dav lidí z města. Mnozí z nich nesli zavazadla nebo táhli dvoukoláky a následovali vévodovy syny směrem k lodím.

 

,,So tell that grandmas to go down here and hold that black riders back.''
Jimmy, Silverthorn

 

Van de texas holdem regels tot de seven card stud regels, HollandGokken.com heeft het allemaal duidelijk voor je uitgeschreven.

 

Place your Ad here,  contact webmaster: ThePetr@gmail.com

Nejlevnejsi parfémy a kosmetika na ceskem internetu nevahejte a nakupujte.

Místo pro vaši reklamu

ZDE

contact webmaster:

ThePetr@gmail.com

 

 

 
 
 
 
 
 
 

NAVRCHOLU.cz

 

   About Me | O Mně | Contact Me |My Blog|© 2003-2009 Sarth  
Magician - Raymond E. Feist

The Raymond E. Feist Ring

This site

Sarth

is owned by Petr Kindlmann.

Mág - Mistr

[Prev] [Next] [Rand] [List] [Join] [Stats] [Home]

© The contents of this non-commercial website is copyrighted by Sarth. All trademarks mentioned herein belong to their respective owners.

You may not otherwise copy or transmit the contents of this website either electronically or in hard copies. You may not alter the content of this website in any manner. If you are interested in using the contents of this website in any manner except as described above, please contact ThePetr@post.cz for information on licensing.

1 1